Właściciel psa jest również jego przyjacielem

Właściciel psa jest również jego przyjacielem

Warto przeczytać

Pies – jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ale czy na pewno jest odwrotnie? Na to pytanie pomaga odpowiedzieć certyfikowany behawiorysta z Gdańska Bartłomiej Masiulaniec. Tłumaczy, że to właśnie na opiekunie spoczywa ciężar odpowiedzialności i chęć zrozumienia swojego pupila. Przy pomocy behawiorysty właściciel jest w stanie zbudować silną więź z swoim zwierzakiem opartą na zaufaniu i kontrolowaniu emocji.

Na co zwrócić uwagę przy szkoleniu psów?

Szkolenie psów odbywa się w Gdańsku bądź w jego okolicach. Są prowadzone zajęcia bądź spotkania indywidualne dla szczeniaków, młodych psów, dorosłych oraz psów adopcyjnych, którym doskwierają różne rzeczy np. agresja, nadpobudliwość i strach. Szkolenie psów Gdańsk przyjmie pod swoją opiekę różne przypadki, dla każdego znajdzie się czas na konsultacje behawioralne, gdzie zostanie omówiony problem i jego kompleksowa ocena. Behawiorysta Bartłomiej Masiulaniec pomaga zorganizować spacery tak, aby nasz czworonożny przyjaciel czerpał z niego jak najwięcej, a przy okazji zaspokoił wszystkie swoje potrzeby, co działa wyciszeniu nadpobudliwego psa. Spróbuje wspólnie zorganizować środowisko, w którym wychowuje się pies np. dom, podwórko, mieszkanie w taki sposób, aby pies wiedział gdzie może się bawić, a gdzie ma zakaz wstępu. Wtedy nasz podopieczny będzie czuł się pewnie i komfortowo, bez obawy, że zostanie zaraz skrzyczany, ponieważ coś źle zrobił.

Sport to zdrowie dla każdego

Wszystkie psy, zwłaszcza te aktywne, uwielbiają sport w każdej postaci. Umożliwia im to poznawanie nowych terenów, możliwość poznania nowego miejsca i szansa na wykazanie się w nowym otoczeniu przy innych psach. Spacery z psami, jazda razem na rolkach w okresie wiosennym i jesiennym mogą psa wiele nauczyć np. kiedy mogą podchodzić do innych zwierząt, a kiedy jest im to zabraniane. Są psy, które spędzają całe dnie na kanapie bądź w swoim legowisku. Warto zauważyć, że nie wpływa to dobrze na ich wagę czy zdrowie. Ważne jest, aby psu zapewnić pewnego rodzaju aktywność i stymulować umysł psa np. można kupić mu odpowiednio dobrane zabawki. Znudzony pies może zmienić się z biegiem czasu nic nie robieniem w sfrustrowanego psa.

Metody szkolenia psów

Każdy dyplomowany behawiorysta zajmujący się szkoleniem psów ma swoje metody pracy. Takimi argumentami w szkoleniu psa, które nasze czworonogi pokochają najbardziej są smakołyki. To właśnie dzięki nim wiele można nauczyć swojego psa. Zrobi coś dobrze – dostanie nagrodę, zrobi coś źle – nie dostanie nagrody. Psy są pamiętliwe. Nauczą się robić więcej rzeczy tak, aby dostać jak najwięcej smakołyków. Też emocje opiekunów grają nadrzędną rolę w szkoleniu psów. Psy, jak żaden inny zwierzak jest wrażliwy na głos i gesty właścicieli. Bywa, że boją się podnoszonej ręki. Jeżeli mamy psa ze schroniska to może kojarzyć mu się to z możliwością uderzenia. Nie powinno się stosować obroży elektronicznej czy innych podobnych urządzeń. Siłą nie zyskamy szacunku psa.

Jest to ciężka praca, jednak warta swojej ceny i zaangażowania. Jeżeli zależy opiekunowi na zdrowej relacji z swoim przyjacielem, który pozostanie nam wierny to warto już od pierwszych wspólnych dni uczyć psa pewnych rzeczy. Jednak jeżeli właściciel nie radzi sobie z podopiecznym to https://neuropies.pl, które prowadzi behawiorysta Bartłomiej Masiulaniec na pewno pomoże w rozwiązaniu wszelkich problemów.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments