Używane konsole – jaką wybrać? Gdzie znaleźć ogłoszenia o sprzedaży w internecie?

Używane konsole – jaką wybrać? Gdzie znaleźć ogłoszenia o sprzedaży w internecie?

Warto przeczytać

Jesteś zapalonym graczem i marzy Ci się konsola wyższej generacji? A może zastanawiasz się nad kupnem pierwszej konsoli? Nowy sprzęt do gry potrafi być naprawdę drogi. Jeśli niekoniecznie chcesz przeznaczać na to hobby od półtora do kilku tysięcy złotych i nie zależy Ci na najnowszym urządzeniu – ale po prostu na takim, które da satysfakcję z ulubionych gier – rozważ zakup używanego sprzętu.

Na rynku wtórnym znajdziesz liczne oferty sprzedaży konsol, także wiodących marek. Oto kilka istotnych kwestii, jakie warto wziąć pod uwagę przy zakupie konsoli z drugiej ręki.

Jaką konsolę wybrać?

Jeśli stawiasz dopiero pierwsze kroki jako gamer, powinieneś wiedzieć, że obecnie na rynku dominuje trzech producentów konsol do gry:

  • Sony – którego produktem jest PlayStation, 
  • Microsoft – od którego pochodzi Xbox,
  • Nintendo. 

Każde z urządzeń ma oczywiście wiele generacji – w końcu konsole do gry produkowane są już od pół wieku! Niektóre ze współczesnych konsoli to wielofunkcyjne urządzenia, umożliwiające też np. oglądanie filmy czy słuchanie muzyki. 

Nie trzeba chyba dodawać, że taki sprzęt najczęściej pozwala także na granie online z innymi użytkownikami. W tym celu zwykle trzeba założyć płatne konto, wykupić abonament itp. Choć gra online generuje dodatkowe koszty, dzielenie się emocjami ze znajomymi w czasie rozgrywek dostarcza nieocenionych wrażeń. W tym momencie trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że aby gra w towarzystwie było możliwa, koledzy i koleżanki muszą dysponować tym samym typem urządzenia. Zatem to, jaki sprzęt mają nasi znajomi, może być ważnym wyznacznikiem w czasie zakupu własnej konsoli!

Najlepsze konsole do gier zaopatrzone są w mocne procesory (np. 8-rdzeniowe) i dużą pamięć RAM (8GB czy 16 GB), a także wydajne karty graficzne. Te wszystkie parametry decydują o płynności gry, jej wyglądzie, dźwięku, słowem – najwyższej wydajności konsoli i zarazem najlepszej jakości, w jakiej prezentowana jest nam gra. Wysoka wydajność jest szczególnie istotna w przypadku gier dynamicznych, w których liczą nie ułamki sekund na reakcję gracza. Zacinający się obraz, opóźnienia w ładowaniu mogą napsuć wiele krwi, dlatego warto porównać ze sobą cechy techniczne różnych urządzeń. Z tego samego względu zwróć również uwagę na to, jak konsola łączy się z internetem – obecnie możliwość połączenia przez WiFi to już standard. 

Przed zakupem zastanów się także, jakie będzie przeznaczenie danego urządzenia. Będziesz z niego korzystał sam/sama i masz w głowie zestaw konkretnych gier, w które zamierzasz grać? A może szukasz sprzętu, z którego cieszyć się będą także bliscy? W tym wypadku dobrze, by konsola miała bogatą bibliotekę gier wbudowanych, o różnym poziomie trudności, dla różnych grup wiekowych itp.

Na wybór sprzętu do grania wpływ może mieć także jego kompatybilność ze starszymi urządzeniami. Sprawdź, czy Twoje ulubione gry będą działać na urządzeniu nowszej generacji, czy istnieje możliwość np. wykupienia kodów do ich odblokowania, czy też przyjdzie Ci kompletować bibliotekę z grami praktycznie od nowa. 

W czasie zakupu używanego sprzętu zwróć szczególną uwagę na to, czy w ofercie znajdują się wszystkie urządzenia i dodatki dla danego typu konsoli. Poproś o zaprezentowanie jej działania, najlepiej na różnych typach gier, sprawdź też dodatkowe funkcje. 

Używana konsola – gdzie szukać ofert sprzedaży?

Oferty sprzedaży używanej konsoli – PS3, PS4, Xbox One, Xbox S, Nintendo Switch i wiele więcej – znajdziesz oczywiście w internecie. Warto od razu postawić na sprawdzony portal ogłoszeniowy, czyli taki, który jest popularny, bezpieczny i łatwy w obsłudze. Dobrym przykładem jest chociażby abc.pl, serwis ogłoszeń lokalnych. Darmowe ogłoszenia abc.pl dotyczące konsoli z grami znajdziesz w Elektronika / Gry i konsole. By skorzystać z oferty, nie musisz się rejestrować – wystarczy, że skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą, dogadasz szczegóły transakcji i umówisz na odbiór urządzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments