Jaką wodę wybrać? Butelkowaną czy filtrowaną?

Jaką wodę wybrać? Butelkowaną czy filtrowaną?

Warto przeczytać

Woda to podstawowy składnik komórek, tkanek i płynów ustrojowych, które transportują tlen, składniki odżywcze i inne ważne substancje w organizmie. Jest niezbędna do regulacji temperatury ciała, a także procesów trawienia i wydalania produktów przemiany materii. Jak zapewnić sobie łatwy, tani, stały dostęp do smacznej wody? Nie jest to trudne!

Woda odpowiada za wiele kluczowych procesów w organizmie, m.in. metabolicznych. W przypadku niedoboru wody od 2 do 4 procent masy ciała pojawiają się takie objawy jak suchość w ustach, ból i zawroty głowy, omdlenia, osłabienie, utrata sił. W przypadku utraty większej ilości wody pojawia się nadmierna senność, uczucie mrowienia, drętwienie, a także drgawki i zaburzenia świadomości. Niestety, niektórzy piją wodę dopiero wtedy, gdy poczują pragnienie. Tymczasem niezbędne jest stałe nawadnianie organizmu. Jak zapewnić sobie łatwy dostęp do wody pitnej?

Woda butelkowana czy filtr przepływowy – co wybrać?

W dzisiejszych czasach istnieje dużo sposobów i możliwości zapewnienia sobie dostępu do wody. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Niestety, wiele osób zapomina, że kranówka jest w pełni zdatna do picia. Regularnie przechodzi szereg testów laboratoryjnych. Na dodatek, płynie w coraz nowocześniejszych, modernizowanych wciąż sieciach wodociągowych. Z czasów PRL wciąż krążą na jej temat mity – mimo że dzisiaj ma dużo lepszą jakość.

Osoby, które nie są przekonane do picia wody prosto z kranu mogą stosować filtry. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza dzbanki filtrujące, a w ostatnim czasie coraz chętniej montowane są filtry przepływowe. Wraz z filtrem przepływowym można zainstalować baterię trójdrożną, dzięki której możemy decydować, czy korzystamy z wody filtrowanej czy zwykłej wodociągowej – ciepłej lub zimnej.

Filtrowanie wody to zdecydowanie najtańszy, najwygodniejszy i najbardziej ekologiczny sposób na uzyskanie smacznej wody pitnej. Nie musimy obawiać się, że woda się skończy, nie musimy dźwigać jej ze sklepu i płacić za nią wygórowanych cen. Nawet biorąc pod uwagę koszt zakupu wymiennego filtra woda filtrowana jest kilkadziesiąt razy tańsza niż kupowana w sklepie woda butelkowana! Chcesz dowiedzieć się więcej o filtrach do wody? Wejdź na https://dafi.pl/blog/.

Co ciekawe, kranówka może zawierać podobną, a nawet większą ilość minerałów niż woda butelkowana. W wodzie nieprzegotowanej zawarty jest m.in. wapń, potas, żelazo i mangan. Woda mineralna kupowana w butelkach powinna, w teorii, zawierać więcej niż 1000 mg minerałów na litr wody. W praktyce nie zawsze tak jest. Ponadto, koszt wody butelkowanej jest coraz wyższy – zwłaszcza w czasie rosnącej inflacji. 1,5-litrowa butelka wody kosztuje średnio od ok. 2,20 zł do nawet 3,30 zł, co w skali miesiąca, w przypadku 4-osobowej rodziny, wynosi średnio ok. 330 zł, a rocznie – prawie 4 tys. zł! To suma, którą można przeznaczyć na wakacje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments